Sprzedaż domen w Aftermarket Premium i Home jednocześnie

Jak wiadomo aby dotrzeć do większej liczby klientów nasze domeny najlepiej jest wystawiać na sprzedaż w kilku miejscach. Zwiększamy w ten sposób szansę, że klient znajdzie naszą domenę. Często klienci wyszukują domeny poprzez wyszukiwarki na platformach gdzie są zarejestrowani nie wchodząc na adres domeny bezpośrednio i wtedy domena utrzymywana u rejestratora X nie jest widoczna jako domena na sprzedaż u rejestratora Y. Nie każdy rejestrator daje nam możliwość wystawienia na sprzedaż tak zwanej domeny zewnętrznej czyli utrzymywanej u innego rejestratora. Zazwyczaj aby wystawić domenę na sprzedaż u danego rejestratora musimy ją do niego przetransferować.

Często domainerzy trzymają swoje domeny tam gdzie płacą najmniej za ich przedłużanie np. w Aftermarket.pl a znowu klienci końcowi szukają domen poprzez rejestratora u którego prowadzą swoje serwisy np. Home.pl. Idealnym rozwiązaniem byłoby utrzymywanie naszych domen w Aftermarket.pl i wystawienie ich na sprzedaż w Home.pl. Tu przychodzi z pomocą Premium.pl które w 2015r. uruchomiło możliwość wystawiania na sprzedaż domen zewnętrznych które będą również widoczne w Home.pl jako domeny na sprzedaż czyli:

Utrzymujemy domeny i wystawiamy je na sprzedaż w Aftermarket.pl —> wystawiamy je na sprzedaż jako domeny zewnętrzne w Premium.pl —> domeny są automatycznie widoczne w Home.pl jako domeny na sprzedaż. Dzięki takiej operacji nasze domeny są wystawione na sprzedaż aż w 3 miejscach. Zwiększamy tym samym szansę, że klient trafi na naszą domenę.

Jak wystawić na sprzedaż domenę w Aftermarket, Premium i Home jednocześnie ?

Zakładamy konto w Aftermarket.pl i rejestrujemy, kupujemy lub przenosimy tam domeny. Aby wystawić na sprzedaż domenę przechodzimy do Domeny -> Lista Domen i klikamy w plusik + obok domeny. Następnie z rozwiniętego menu wybieramy Giełda domen i zaznaczamy opcję Na sprzedaż – Tak.

Zakładamy konto PROFESJONALNE w Premium.pl i z górnego menu wybieramy Sprzedaż ->Domeny z zewnątrz. Tu mamy nasz indywidualny host, który będziemy musieli podać w Aftermarket.pl aby nasza domena mogła być wystawiona na sprzedaż w Premium.pl.

Gdy już mamy indywidualny host przechodzimy do Aftermarket a następnie Domeny -> Lista domen. Obok domeny klikamy w plusik + i z rozwiniętego menu wybieramy Wpisy DNS. Tu wpisujemy następujące dane :

Host: przepisujemy go z Premium – każdy użytkownik ma swój indywidualny host np. premiummtc0mzm3odu0mw

Typ: CNAME

Adres: ex.premium.pl

Jeżeli prawidłowo dodaliśmy wpis DNS przechodzimy znowu do premium i klikamy Sprzedaż -> Domeny z zewnątrz i dodajemy naszą domeną zatwierdzając kolejne kroki. Jeżeli chodzi o Home.pl to nie musimy nic robić, Premium.pl doda naszą domenę automatycznie do Home.pl – będzie ona widoczna jako domena na sprzedaż.

Wystawienie na sprzedaż domeny zewnętrznej – pytania i odpowiedzi

Czy w premium możemy w ten sposób wystawić na sprzedaż każdą domenę zewnętrzną ? – Niestety nie, tym sposobem możemy wystawić tylko domeny .pl. Nie można też wystawiać domen wygasających.

Czy możemy ustawić ceny Kup teraz dla domen zewnętrznych w Premium.pl ? – Nie, ma to zapobiec sytuacji, kupienia tej samej domeny w dwóch różnych miejscach. W Premium domena wystawiana jest z opcją „Złóż ofertę” a w Home „Kup w premium.pl”

Jaka jest prowizja za sprzedaż domeny zewnętrznej za pośrednictwem Premium ? – 10%

Jak długo trwa proces wystawienia domeny zewnętrznej ? – weryfikacja w Premium.pl jest praktycznie błyskawiczna (dostajemy maila z potwierdzeniem), w Home.pl domena może pojawić się na drugi dzień.

Jak hurtowo dodać host w Aftermarket.pl i wystawić domeny zewnętrzne w Premium.pl ? – Klikamy Domeny -> Lista domen i zaznaczamy wszystkie domeny dla których chcemy dodać host (możemy wybrać opcję Zaznacz wszystkie poprzez kliknięcie „ptaszka” ) i z dolnego menu wybieramy Dodaj wpis DNS. Wystawiając na sprzedaż domeny zewnętrzne w Premium.pl możemy dodać całą listę naszych domen – nie musimy tego robić pojedynczo.

Przydatne linki:

Wystawienie domeny zewnętrznej w Premium.pl: Link

Ustawienia DNS i tworzenie hostów w Aftermarket.pl: Link

8 thoughts on “Sprzedaż domen w Aftermarket Premium i Home jednocześnie

  1. Myślę, że warto jeszcze dodać, że musimy założyć konto „profesjonalne” a nie „podstawowe”. Sam na początku lekko zgłupiałem i szukałem opcji „sprzedaż” Pozdrawiam!

  2. Czy mógłbyś podpowiedzieć co w sytuacji jeżeli część domen dodaje się bez problemu a przy pozostałych występuję komunikat o braku wymaganego CNAME? Wpisy DNS na 100% ustawione dobrze poprzez hurtową edycje w AM. Myślisz, że to może być kwestia czasu? Próbować jutro?

    Dzięki! : )

  3. Tak wszystko wykonywałem zgodnie z instrukcją i DNS’y były ustawione prawidłowo. W każdym razie po kontakcie z premium okazało się, że problem był po stronie AM, na szczęście administracja zareagowała w miarę szybko 🙂

    Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *