Parking domen

Co to jest parking domen i czym jest parkowanie domeny.

Parking domen jest to serwer wyświetlający reklamy.

Parkowanie domeny jest to przekierowanie domeny poprzez zmianę jej DNS’ów  na serwer wyświetlający reklamy czyli parking. Domena zaparkowana (przekirowana na serwer parkingowy) wyświetla reklamy na których zarabiamy.

NAJBARDZIEJ POPULARNE I POLECANE PARKINGI DOMEN.


Najczęściej wybieranymi parkingami są SEDO i ParkingCrew. Są to sprawdzone i co najważniejsze wypłacalne parkingi. Od siebie mogę polecić ParkingCrew.

Obie platformy oferują nam wachlarz możliwości taki jak: sprzedaż zaparkowanej domeny, wybór wyglądu strony parkingowej, statystyki odwiedzin i kliknięć w reklamy po dobór słów kluczowych dla danej domeny.

Jak zaparkować domenę.

 1. Zmieniamy DNS’y domeny.

Aby zaparkować domenę musimy zmienić jej DNS’y. Aby to zrobić musimy w panelu administracyjnym, tam gdzie utrzymujemy domenę wejść w jej ustawienia i zmienić DNS’y, które są różne w zależności od parkingu na jaki chcemy przekierować domenę. Zmiana DNS’ów może potrwać nawet do 48 godzin ale zazwyczaj zostają one zmienione szybciej.

Zmiana DNS’ów domeny w Aftermarket.pl : Wchodzimy kolejno w Domeny -> Lista domen i klikamy w plusik „+” obok domeny którą chcemy przekierować. Z rozwiniętego menu wybieramy Przekieruj i podajemy DNS’y naszego parkingu po czym zatwierdzamy to przyciskiem Zmień DNS.

DNS’y SEDO:

 • DNS1: ns1.sedoparking.com
 • DNS2: ns2.sedoparking.com

DNS’y ParkingCrew

 • DNS1: ns1.parkingcrew.net
 • DNS2: ns2.parkingcrew.net

2. Dodajemy domenę do konta parkingowego SEDO

Po zalogowaniu na Sedo.com klikamy: My sedo -> Add domains i dodajemy naszą domenę:

parkingdomensedododawaniedomen

W pierwszym kroku (Enter Domains) dodajemy domenę lub całą listę domen i zatwierdzamy regulamin.

W drugim kroku (Price Domains) konfigurujemy domenę pod kontem sprzedaży (czy domena jest na sprzedaż, cena, cena minimalna itp.)

W trzecim kroku (Activate SedoMLS Premium) możemy skorzystać  (ale nie musimy) z bezpłatnej opcji premium, która w skrócie polega na tym, że jeżeli domenę mamy zarejestrowaną u partnera Sedo (jest on oznaczony na liście literą „S”) wtedy nasza domena, wystawiona na sprzedaż w Sedo będzie pojawiała się w serwisach tych partnerów jak domena do kupienia. Niewątpliwie jest to bardzo dobra opcja gdyż zwiększamy szansę na sprzedaż takiej domeny.

Po przejściu wszystkich kroków możemy zarządzać naszą domenę tj. edytować jej opcje jak również śledzić statystyki zarobków w zakładce My sedo-> My domains.

parkingdomensedo3

Prawidłowo zaparkowana domena powinna wyglądać miej więcej tak:

zaparkowana-domena

Ile można zarobić na parkingu domen.

Zaparkowana domena w 99% zarabia na kliknięciach w reklamy które są na niej wyświetlane. Głównym wyznacznikiem zarobków na parkingu jest pochodzenie ruchu i tematyka domeny.

Warto podkreślić, że parkingi domen mocno filtrują ruch tz. nie zarobimy na domenie na której wejść to same roboty. Nie jest też pewne, że domena z dużym naturalnym ruchem będzie dużo zarabiała bo przecież odwiedzający stronę parkingową (zaparkowaną domenę) nie muszą klikać w reklamy na niej wyświetlane. Na pocieszenie dodam, że czasami za jeden klik możemy zarobić ponad 66$ co daje około 250zł – od razu odradzam klikania w reklamy na własnych domenach!

parking-domen

Jakie domeny zarabiają najwięcej na parkingach.

zarobki-z-parkingu-domen

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że najwięcej na parkingach zarabiają domeny z naturalnym ruchem związane z finansami, bankowością i kredytami (ale nie jest to regułą). Generują one największy dochód za klik w reklamę. O ilości zarobków z parkingu decyduje również pochodzenie ruchu np. zarobimy więcej na domenie .com z branży kredytów niż na domenie .pl z tej samej branży.

Jeżeli w jakikolwiek sposób Ci pomogłem możesz odwdzięczyć się udostępniając ten wpis. Na pytania będę odpowiadać w komentarzach.

45 komentarzy

 1. Jestem kompletnie zielony szukam porad od 0.
  1. kupiłem parę domen muszę mieć serwer?
  2. mam konto zenbox oraz sedo
  3. wstawiłem na sprzedaż domene czy też jest zaparkowana ?
  4. i po ilu można coś zarobić?

  1. Ad1. Do parkowania domen nie potrzebujesz serwera – wystarczy zmienić DNS’y domeny i to spowoduje jej przekierowanie na parking.

   Ad.2 Jeżeli masz konto na SEDO to ustaw na domenie ich DNS’y :
   DNS1: ns1.sedoparking.com
   DNS2: ns2.sedoparking.com

   Ad.3 Polecam przeniesie domen do Aftermarket można tam wystawić domenę na sprzedaż i jednocześnie przekierować domenę na parking (nie wiem jak jest w zenbox). Na parkingu SEDO też można dodatkowo wystawić ją na sprzedaż – ułatwi to dostęp klientowi jeżeli zechce kupić Twoją domenę. We wpisie jest zdjęcie domeny przekierowanej na parking z opcją złożenia oferty poprzez SEDO.

   Ad.4 Jeżeli domena jest prawidłowo przekierowana na parking (zmieniły się już DNS’y) i została dodana w panelu administracyjnym parkingu i wyświetla reklamy to nie musimy już nic robić.
   Jeżeli odwiedzający będą klikać w reklamy wyświetlane na stronie parkingowej zaczniesz wtedy zarabiać. Przypominam, nie wolno samemu klikać w reklamy na swoich zaparkowanych domenach.

    1. Czasami trzeba zweryfikować domeny wysyłając do SEDO np. print screen domeny z panelu administracyjnego. Dzieje się tak, gdy domena była już wcześniej wystawiona na SEDO przez innego użytkownika i wymaga ponownej weryfikacji.

 2. Cześć,

  Kilka głupich ale ważnych dla mnie pytań 🙂
  1. Czy zaparkowaną domenę można potem bez problemu „odparkować”?
  2. Jeżeli zmienimy dns’y na te z SEDO to potrzebujemy założyć tam konto celem dalszej konfiguracji strony? wyboru szaty, slow itp?
  3. Czy wystawienie na sprzedaż domeny za równo w aftermarket jak i SEDO nie gryzie się ze sobą?

  Z góry dziękuje i pozdrawiam

  Kuba

  1. Ad1. Tak. Aby „odparkować” domenę wystarczy zmienić jej DNS’y i usunąć z parkingu domen !
   Ad2. Tak, musisz założyć na SEDO konto i dodać domeny w panelu SEDO. Będziesz wtedy mógł zmieniać motywy itp. Będziesz miał również dostęp do statystyk i zarobków z parkingu.
   Ad3. Nie. Domeny możesz wystawić jednocześnie na sprzedaż w Aftermarket i SEDO.

 3. Siema napiszesz jak ustawić aby moja domenę przekierowywało na stronę sedo ? wiem że trzeba mieć taki link ale gdzie go wkleic ?
  domain=TWOJADOMENA.PL&et_sub=1006&origin=parking

  1. Aby przekierować domenę na parking wystarczy zmienić jej DNS’y i dodać ją w panelu administracyjnym parkingu. Nie trzeba nigdzie wklejać żadnych linków.

    1. Jeżeli masz domenę w Aftermarket wchodzisz: Domeny -> Lista domen i przy wybranej domenie klikasz w „+” (plusik) Z rozwiniętego menu z prawej strony wybierasz: Przekierowanie bezpośrednie i wklejasz ten link „https://sedo.com/search/details/?domain=TWOJADOMENA&trackingRequestId=6010605&origin=search&language=us&p=2_1&trackingOrigin=1&fromExactMatch=4″
     Pamiętaj aby wstawić nazwę swojej domeny zamiast TWOJADOMENA oraz usunąć ” ”

     Takie przekierowanie wymaga aby dana domena była dodana w panelu administracyjnym SEDO !
     Przy takiej metodzie zmieni Ci automatycznie DNS’y na Aftermarket.

     Na SEDO nie będziesz miał wyświetlanych statystyk.

 4. witam
  mam zarejestrowane domeny w seohost. Teraz chciałbym skorzystać z zaparkowania ich w sedo. Zarejestrowałem się w SEDO i…….
  co dalej. czy mam zmienić DNSy w tych domenach i co jeszcze trzeba zrobić. Można prosić o instruktarz tak dla laika…. w tych sprawach
  pozdrawiam

  1. Tak, musisz zmienić DNS’y dla domen : DNS1: ns1.sedoparking.com DNS2: ns2.sedoparking.com . Następnie logujesz się na sedo i klikasz My sedo -> Add domains i dodajesz domeny. Aby przejść do ustawień (opcje wyglądu parkingu, ustawienie ceny za domenę itp) wchodzisz My sedo-> My domains

 5. hmm…
  okazuje się że nie mam do końca uzupełnionego konta i potrzebuje jakiegoś certyfikatu konta?
  w zakładce My Account pozostały mi do wypełnienia zakładki Payment Details, Member Certification oraz Account Settings. Mógłbyś mi pomóc co w poszczególnych polach wpisać bo u mnie z angielskim kiepsko a nie chce narobić głupot…..
  pozdrawiam

  1. Choose payment method – wybierasz w jaki sposób mają być dokonywane wypłaty.
   Pay-out limit – minimalna kwota do wypłaty.
   Option 1 : Direct Deposit / Wire Transfer – podajesz dane banku
   Option 2 : PayPal – podajesz mail paypal
   Member Certification – wybierz Standard.
   Account Settings – pozostawiłem bez zmian.

 6. w option1 to w punkcie „zip code” ma być kod i miasto mojego banku czy mojego zamieszkania?

 7. w member certification to rozumiem że w pierwszej tabelce mam wybrać standard certification a w drugiej tabelce poniżej tez mam kliknąć w kolumnę parking certification?

   1. chyba się udało, dzięki bardzo !! 🙂
    później spróbuje zaparkować jakąś domenę – zobaczymy
    czy można liczyć jeszcze w razie czego na pomoc ?

    1. nie wiem czy udało mi się poprawnie dodać domenę. Posiłkowałem się translatorem ale nie wiem czy jest ok.
     Nie wiesz czy nie ma gdzieś screenów z pokazaniem jak poprawnie zaparkować w sedo domenę ?

     1. juz widzę że zrobiłem źle że zaznaczyłem opcje w drugim etapie że domena jest nie na sprzedaż, czy jest możliwość to jeszcze zmienić i cały czas widnieje napis że domena jest w trakcje weryfikacji co do własności – długo to może potrwać?
      pozdrawiam

 8. wchodzisz My sedo-> My domains i tam możesz ustawiać opcje domeny w tym również wystawić ją na sprzedaż.
  Jeżeli domena nie była wcześniej wystawiona na sprzedaż i ustawiłeś dobre DNS’y to w ciągu 48h na domenie powinny wyświetlać się reklamy. Jeżeli tak nie jest, wyczyść historię przeglądarki.
  Możesz również wysłać do Sedo prt sc z panelu gdzie trzymasz domenę, przyspieszy to weryfikację.

  1. kurde nie mogę sobie poradzić
   wchodzę tak jak piszesz w My sedo-> My domains
   i później grzebę w kolumnie cena gdzie pisze że „nie na sprzedaż” w tej tabelce. Tam zaś się rozciąga okienko o sortowaniu, zmianie ceny, itp chyba ze sześć możliwości ale nawet jak coś tam wybiorę i klikam to nic się nie zmienia. Cały czas widnieje :nie na sprzedaż”. Nie wiem gdzie tego szukać ?

     1. wiem że truje i dzięki za poświęcony czas
      jakoś sobie będę radził
      pozdrawiam

 9. witam
  chyba sobie poradziłem ale nie wiem czy dobrze jest zaparkowana bo trochę inaczej wygląda niż to co pokazałem powyżej… ?

 10. przede wszystkim jak wpisuje bezpośrednio w przeglądarkę ta stronę która parkuje to przekierowuje ja na stronę sedo
  także nie wiem co jest grane…

  1. a jak byś mi pomógł i napisał jak zrobić coś takiego jak Ty masz zrobione na wzór tego linka z korespondencji z Marcinem z 21.10.
   Tylko że ja mam zarejestrowaną domęnę w SEOHOST a zaparkowaną oczywiście w SEDO

   1. Tak jak odpisałem Marcinowi, musisz domenę przekierować na odpowiedni link, który musisz sam stworzyć. Jak on powinien wyglądać aby pokazywać stronę sprzedaży domeny na sedo opisałem chyba dość dokładnie. Jeżeli chodzi o takie przekierowanie w seohost to napisz do suportu ( nie mam tam konta). W Aftermarket jest to banalnie proste i opisane we wpisie.

 11. Kolejny problem 🙁 Mam domenę zarejestrowaną na AM i zaznaczoną tam „na sprzedaż”, podałam nawet ceny itd.
  Ustawienia dla domeny: DNSy przekierowane na SEDO, w zakładce PARKING mam zaznaczone: Parking -> SEDO, „zawsze przekieruj domenę na parking”, wybrałam jakąś tam kategorię, załóżmy biznes, szablon (z dostępnych w menu rozwijanym) oraz słowa kluczowe.
  Niczego nie robiłam przez stronę SEDO, wszystko ustawione w panelu AM. I zamiast wyświetlać się strona podobna do tych, które pokazujesz w przykładach – z informacją KUP TĘ DOMENĘ itp. oraz linkami reklamowymi, to wyświetlają mi się na całej stronie strony główne największych supermarketów w Polsce – Kaufa, Leroy itd., za każdym wpisaniem mojej domeny co innego. Nie są to linki do reklam + info, że strona na sprzedaż, tylko w całości zajmuje to strona sklepu. I w pasku adresu też jest np. http://www.kaufland.pl. Nie rozumiem o co cho i nie bardzo mi to pasuje, bo skoro chcę sprzedać stronę, a klient wchodząc na nią od razu trafia do jakiegoś supermarketu, to trochę niepoważnie wygląda. Wiem, że mogę zaznaczyć na AM opcję „przekieruj domenę na parking, jeśli nie jest wystawiona na sprzedaż” albo wgl zrezygnować z parkingu, ale nie o to chodzi, tylko o to, dlaczego parkując inne domeny mam to, co pokazujesz wyżej (linki reklam + info o sprzedaży) a w wypadku tej domeny dzieje się tak, jak opisałam.

 12. PS. I rozumiem, że w w/w przypadku nic nie zarabiam na takim parkowaniu, bo skoro przekierowuje od razu do jakiegoś marketu to odwiedzający stronę nie ma żadnych linków reklamowych do klikania, a chyba to jest zliczane i opłacane przez SEDO, a nie to, że ktoś dzięki mnie zamówił w kaufie choinkę i karpia 😉

  1. Zaloguj się na Sedo. Klikasz My Sedo – My Domains i klikasz w wybraną domenę. Dalej Layout i wyłączasz Popunders. Teraz najważniejsze bo to może być przyczyną Twojego problemu: Lander Type zmieniasz z Automatic na inny np. 1 click.
   Jeżeli to nie pomoże domena może być zbanowana.
   Czy zarabia sprawdzisz w statystykach w Sedo: My Sedo – My Domains.

 13. Czy mogę umieścić adresy domen, a mam ich kilkadziesiąt na swojej stronie, mimo że są zaparkowane na Sedo? Chodzi mi o to, że domeny są wystawione na przedrzeć i chciałby!m zrobić portfolio. Po za tym te adresy byłyby widziane przez Google i takie portfolio generowało by większy ruch. Jest to akceptowane przez Sedo?

 14. Witam,
  Jak poradzić sobie z wyskakującymi ofertami marketów w ParkingCrew.
  Z góry dziękuję.

   1. Bardzo dziękuję, wygląda na to, że pomoglo 🙂 mam jeszcze jedno pytanko – czy można wrócić do auto ustawień parking crew? Dodałam swoje słowa klucze i powiązane linki, ale chce je anulować. Jest taka możliwość? Z góry dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *